Gadstrup Gymnastik Forening
Sæson 2022-2023

Småbørns hold (Små)

Her finder du hold for alle små børn op til og med 0. klasse
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Kids uden forældre 5 år - 0. klasse 3
Tirsdag kl. 16:00 - 17:30
Træner: Kathrine Roslyng-stilou,
Forældrehjælper: Louise (Thomsen) Freilev, Sabrina Duus, Tanja Madsen,
Hjælpetræner: Austeja Rakeviciute, Josefine Kjær Gadbert, Linea Bondrup Holm, Luna vedel Gents, Rebecca Hougaard Lehmkuhl,
29.08.2022 26.03.2023 1100 kr.
Kids med forældre - Torsdag 1
Torsdag kl. 16:00 - 17:00
Træner: Tina Sørensen,
29.08.2022 26.03.2023 600 kr.
Kids med forældre - Lørdag 2
Lørdag kl. 08:45 - 09:45
Træner: Søren Ahlgren Hangaard,
29.10.2022 26.03.2023 500 kr.
Girls Jumping (Piger)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Small Girls 4
Mandag kl. 16:00 - 17:30
Træner: Kathrine Andrea Nicolaysen,
Hjælpetræner: Amalie Christensen, Anna Hasfeldt Lenvig, Magnus Kjær Gadbert, Olivia Vængebjerg, Viktoria Andrea Nicolaysen,
29.08.2022 26.03.2023 1150 kr.
Teens 8
Mandag kl. 18:00 - 20:00
Onsdag kl. 18:00 - 20:00
Træner: Anne-Mette Engelhardt, Freya Hougaard Lehmkuhl, Julie Thomsen, Kathrine Roslyng-stilou, Tina Sørensen,
29.08.2022 18.06.2023 2800 kr.
Friends 7
Onsdag kl. 16:00 - 17:30
Fredag kl. 16:00 - 17:30
Træner: Anja Westbjerg, Cecilie Vængebjerg, Freya Hougaard Lehmkuhl, Kamilla Manniche, Sally Lacey,
Hjælpetræner: Austeja Rakeviciute, Marie Schäffer, Rebecca Hougaard Lehmkuhl,
29.08.2022 18.06.2023 2050 kr.
Boyzoom (Dreng)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Karlene 1x træning 5
Mandag kl. 17:00 - 18:30
Træner: Bjarne Niemi, Oliver Robdrup,
Hjælpetræner: Malte Niemi,
29.08.2022 18.06.2023 1150 kr.
Karlene 2x træning 6
Mandag kl. 17:00 - 18:30
Onsdag kl. 17:00 - 18:30
Træner: Bjarne Niemi, Oliver Robdrup,
Hjælpetræner: Malte Niemi,
29.08.2022 18.06.2023 2050 kr.
Gastrunauterne 2 x træning 10
Mandag kl. 18:30 - 20:30
Onsdag kl. 18:30 - 20:30
Træner: Bjarne Niemi, Lasse Aarestrup, Oliver Robdrup,
29.08.2022 18.06.2023 2650 kr.
Grevinderne (Grev)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Aspiranterne 13
Tirsdag kl. 17:00 - 19:00
Torsdag kl. 17:00 - 19:00
Lørdag kl. 10:00 - 12:00
Træner: Allan Andersen, Henrik Staufeldt, Maximus Rex Lohse Lilliendahl, Simone Vesterdal,
Ungeleder: Caroline Busk Andersen, Caroline Bakgaard Rasmussen, Josephine Reckeweg, Maria Kirkebække, Silke Bruun,
29.08.2022 18.06.2023 4000 kr.
Talentholdet 14
Tirsdag kl. 17:00 - 19:00
Torsdag kl. 17:00 - 19:00
Lørdag kl. 12:00 - 14:00
Træner: Allan Andersen, Henrik Staufeldt, Simone Vesterdal,
Ungeleder: Caroline Busk Andersen, Caroline Bakgaard Rasmussen, Josephine Reckeweg, Maria Kirkebække, Nina Hui Madsen, Sara Hesselø, Silke Bruun,
29.08.2022 18.06.2023 4000 kr.
Eliteholdet 15
Tirsdag kl. 19:00 - 21:30
Torsdag kl. 19:00 - 21:30
Fredag kl. 18:00 - 21:00
Lørdag kl. 14:00 - 17:00
Træner: Allan Andersen, Henrik Staufeldt, Maximus Rex Lohse Lilliendahl,
Ungeleder: Caroline Busk Andersen, Silke Bruun,
29.08.2022 18.06.2023 4000 kr.
Dans (dans)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Dans 9-12 år 31
Mandag kl. 16:45 - 18:00
Træner: Julie Thomsen,
29.08.2022 18.06.2023 1050 kr.
Dans 6-8 år 32
Onsdag kl. 16:45 - 17:30
Træner: Julie Thomsen,
29.08.2022 18.06.2023 750 kr.
Motions hold (Motio)

Her finde du alle hold for voksne
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Zumba 19-20 20
Mandag kl. 19:00 - 20:00
Træner: Carina Dam,
29.08.2022 26.03.2023 1000 kr.
Zumba 20-21 24
Mandag kl. 20:00 - 21:00
Træner: Carina Dam,
29.08.2022 26.03.2023 1000 kr.
Voksen spring 27
Mandag kl. 20:00 - 21:30
Træner: Tina Sørensen,
29.08.2022 18.06.2023 1000 kr.
Yoga 1 21
Tirsdag kl. 16:30 - 18:00
Træner: Ina Merete Nørgaard,
30.08.2022 26.03.2023 1500 kr.
Yoga 2 22
Tirsdag kl. 18:00 - 19:30
Træner: Ina Merete Nørgaard,
30.08.2022 26.03.2023 1500 kr.
Puls og Styrke 23
Onsdag kl. 19:00 - 20:00
Træner: Berit Westergaard, Malene Aagaard Olsen,
31.08.2022 26.03.2023 1000 kr.
Ældremotion 65+ 25
Torsdag kl. 17:00 - 18:30
Træner: Hanne Schneemark,
01.09.2022 26.03.2023 1500 kr.
Body and Mind 26
Torsdag kl. 18:30 - 20:00
Træner: Hanne Schneemark,
01.09.2022 26.03.2023 1500 kr.
Bordtennis (Bordt)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Bordtennis 50
Torsdag kl. 16:00 - 17:00
Træner: Gry Hougaard Svendsen, Max Haugaard Lehmkuhl,
29.08.2022 18.06.2023 900 kr.
Krocket (krock)

Der spilles på boldbanerne bag Ramsøhallen hver mandag og torsdag kl. 9.30-?? (så længe man har lyst).
Nye spillere er altid velkomne til et prøvespil - man dukker bare op mandag eller torsdag.
Har du spørgsmål, så kontakt:
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Krocket 48
Mandag kl. 09:30 - 12:00
Torsdag kl. 09:30 - 12:00
Træner: Otto Rasmussen, Villy Petersen,
29.08.2022 18.06.2023 0 kr.